svc

Accidentul vascular cerebral

Postata de danniella2010 cu 12 ani in urma.

Buna seara,bunica sotului meu a suferit de accident vascular cerebral,acum o saptamana,miercurea trecuta si marti am adus-o acasa de la spital. Ce se intampla,de aproape o saptamana doarme in continuu.

Raspunsuri (5)

mihaela

acum 12 ani

Intr-adevar dupa un accident vascular cerebral, bolnavul are nevoie de mai multa odihna, spun asta in cunostinta de cauza. Tatal meu a suferit in luna octombrie 2011 un avc ischemic si hemipareza stanga, are 80 de ani, insa in ciuda varstei s-a recuperat bine. A facut tomograf ac***a zona afectata de 8,5cm/4,3cm. Dupa 10 zile de internare la neurologie, l-am internat la recuperari 16 zile, unde a facut proceduri cu parafina, cercuri electrice, masaj pe partea stanga si gimnastica. Un timp a stat la mine, apoi la un nepot, iar de 9 zile s-a dus la casa lui. Avem o femeie care are gija de el, in sensul ca ii face de mancare, curatenie, in schimb se spala singur si incearca sa se descurce singur cu activitatile mai usoare. Multa sanatate bunicii!

danniella2010

acum 12 ani

Multumim pentru sfaturi.Sanatate tatalui,la noi nu mai este nimic din bunica.Acum 3 zile a murit.Nu a mai rezistat si mai mult ca sigur ca nu avea nici o sansa,doar sa se chinuie si medicul din spital nu ne-a zis NIMIC.

mihaela

acum 12 ani

Imi pare rau pentru pierderea bunicii! Dumnezeu s-o odihneasca in pace! Condoleante!
Tatal meu este bine, acum ca este la casa lui. Multumesc pentru raspuns!

mihaela

acum 12 ani

Imi pare rau pentru pierderea bunicii! Dumnezeu s-o odihneasca in pace! Condoleante!
Tatal meu este bine, acum ca este la casa lui. Multumesc pentru raspuns!

mihaela

acum 12 ani

Imi pare rau pentru pierderea bunicii! Dumnezeu s-o odihneasca in pace! Condoleante!
Tatal meu este bine, acum ca este la casa lui. Multumesc pentru raspuns!