Sotul meu de cateva zile are o problema cu articularea cuvintelor, nu mai pronunta clar ?

Accidentul vascular cerebral Anomalii congenitale pe creier Afectiuni si tulburari cardiovasculare Reducerea riscului cardiovascular Tulburari vasculare cerebrale Antecedente familiale de boli cerebro-vasculare Prevenirea bolilor cardiovasculare Insuficienta cerebrovasculara
+5
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1521619394 cu 6 ani in urma.

Buna ziua,

Sotul meu de cateva zile are o problema cu articularea cuvintelor, nu mai pronunta clar cuvintele, practic nu poate deschide complet gura cand vorbeste, ca si cum ar avea un blocaj al maxilarului. Maxilarul nu ramane blocat, poate deschide gura in mod constient. Nu are alte simptome. Am fost la neurolog, orl, am facut rmn cerebral insa se pare ca nu este o problema. Ce ne indrumati? Catre ce medic sa ne mai indreptam?

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna seara, tot catre neurolog v-as indruma, daca nu cumva e o problema pe fond psiho-emotional, generata de un evenimet/situatie/discutie. Daca doriti, ma puteti contacta si la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata , cat si la numarul de telefon afisat.
Toate cele bune!