Sindroame de algi cefalice?

Accidentul vascular cerebral Anomalii congenitale pe creier Afectiuni si tulburari cardiovasculare Reducerea riscului cardiovascular Tulburari vasculare cerebrale Antecedente familiale de boli cerebro-vasculare Prevenirea bolilor cardiovasculare Insuficienta cerebrovasculara
+5
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21531500828 cu 5 ani in urma.

Buna ziua, am facut un RMN cerebral nativ cu substanta de contrast iar la rezultat au aparut cateva leziuni de demielinizare cu dimensiuni de pana la 3m, negadofile, decelate în substanța alba supratentoriala frontal bilateral si parietal stanga precum si o usoara îngrosare a mucoasei sinusale la nivel maxilar bilateral. Mentionez că nu mă pot odihni cum trebuie și am ceva pierderi de memorie alceva nua am. Ce î-mi recomandati?

Raspunsuri (1)

Useri

acum 5 ani

Buna ziua, sotul mu a facut si el RMN si tot leziuni demielinizante au iesit. Are tratament dat de la medic, jumatate de pastila pe zi timp de doua luni amitriptilina 25 mg si sedatif pc la nevoie. Nu este nimic grav, dupa cum spune medicul. Nu va faceti griji insa aveti grija.