Simptom nespecific

Accidentul vascular cerebral

Postata de FlorinP cu 12 ani in urma.

Inca de mic am fost diagnosticat cu sinuzita. Ceea ce este ciudat si nici un medic nu a parut interesat este faptul ca in momentul in care fac sinuzita, cateodata, am o tulburare de vorbire (nu pronunt corect) si de vedere (ca si cum cineva mi-ar pune o larnterna in fata ochilor si apoi ar lua-o).Acest lucru mi se intampla odata la un an, aproximativ. Am facut tomografie si EEG insa totul parea in regula si diagnosticul a fost sinuzita maxilara. Este normal sa am aceste simptome in cazul sinuzitei? Nu le-am gasit in tabloul clinic al sinuzitei. Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul d-vs, dacă sinuzita a afectat şi structurile de vecinătate, pot apărea simptomele enumerate, prin afectarea nervilor optic şi facial