se mai poate vindeca dupa epilepsie dupa avc???

Accidentul vascular cerebral

Postata de madalinaflo cu 11 ani in urma.

tatal meu in urma cu 5 ani la 49 ani a suferit avc ischemic pe partea dreapta.s-a recuperat in mare ok doar ca a ramas cu vorbirea afectata.dupa 2 ani au inceput crizele epileptice,la interval de 1 an una fata de alta,foarte urate cu durata de 15 min....mi-e teama sa nu faca si anul acesta...exista vreo sansa de a scapa de aceste crize????ia tratament cu depakine,1 capsula dim.una seara.la encefalograma s-au vazut modificari foarte mici datoarate avc-ului.i-mi e teama sa nu moara din astfel de criza!!!!

Raspunsuri (4)

Dr Herman Ervin

acum 11 ani

E greu de spus daca "" scapa "" de crize . In orice caz tratamentul cu depakine ofera o protectie in vederea controluli crizelor .!

Petrus

acum 10 ani

Cati ani traieste un epileptic ? Si da DEPAKINE SI CARBAMEZAPINE si sa nu uitti de tuica aia face bine cel putin mie nu-mi face rau cu toate ca sunt epileptic,dar nu mai mult de 2-3 pahare ajuta la creier,asta in cazul in care medicamentele nu isi fac efectul la timp.

Petrus

acum 10 ani

se poate muri dintr-o criza de epilepsie ?

cristine

acum 9 ani

TE TRATEZI CU LAS CA-TI TRECE ...........ASA MI-A ZIS MIE ACEST HERMAN ERVIN ..........POATE MAI FACE NEVASTA-SA CEVA CEVA PSIHOLOGIE CU EL