sant sanse de bine

Accidentul vascular cerebral

Postata de RKARMEN cu 13 ani in urma.

Tatal meu a suferit un accident vasculat cerebral in interiorul creierului acum 10 luni am mai scris atunci despre asta si va multumesc tuturor pentru raspunsurile date atunci.A avut pareza pe partea stanga ,deficit la vorbire,afectata vederea,nu putea vorbi coerent,nu mesteca bine.Acum face tratament cu FELEBROLIZON(10fiole/luna)sI AFLEN ,plus tratamentul pentru diabet,tensiune.Cu masaj a inceput sa faca si cativa pasi dar doar sprijinit(mentionez ca el avea o problema la un picior fiind mai scurt si avea dureri si inainte).As dori sa-mi spuneti daca tratamentul sau e suficient si daca ar fi tarziu sa inceapa un tratament naturist ,mai ales ca e cam deprimat nu ma are vointa pe care o avea inainte si plinge de cate ori vorbim la telefon.Va multumesc anticipat si va doresc UN A NOU CU SANATATE TUTUROR

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Sanse sunt, trebuie sa continuati exercitiile intr-un mod sustinut. Puteti sa incepeti si un tratament naturist dar numai dupa ce intrebati medicul sau neurolog. Personal nu cred ca va avea nici un efect suplimentar fata de tratamentul sau obisnuit, insa efectul placebo poate functiona si el. In orice situatie, nu intrerupeti tratamentul dat de medic si cereti parerea acestuia.

Sanatate!

RKARMEN

acum 13 ani

Multumesc mult IULI sanatate si familiei tale. Tratamentul la urmat luna de luna .Iar gimnastica la maini si picioare zilnic,vom intreba si medicul .

cristina

acum 13 ani

uite vin cu o idee,de cateva zile ma tot documentez despre arginina,am vazut ca e buna si pentru accidentul cerebral,eu il cumpar de la cei de pe arginina.ro,sunt niste profesionisti si iti pot da mai multe detalii