Pseudotumor cerebri (Hipertensiunea intracraniana idiopatica)

Accidentul vascular cerebral

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

cat de benefic este tratamentul cu omega 3 ptr tensiunea intracraniana? sunt acizii grasi benefice in acest caz ? tratamentele cu noni dau rezultate ?

Raspunsuri (2)

marian234119843

acum 15 ani

Eu pentru tensiunea intracraniana, luam magneziu forte, oxibral si xanax seara.
Nu stiu cat de benefic este omega 3, din pacate.
Stiu ca este bine sa bei suc din struguri cam cate 2 cani pe zi, ceaiuri.

daniela

acum 14 ani

Mama mea sufera de vreo 10 ani de adenom hipofizar secretat de STH.Tot timpul are dureri groaznice de cap iar medicii ii dau doar calmante.Va rog dk ati trecut prin asa ceva sa imi impartasiti .Nu stim unde sa mai mergem , la ce medici ...Sufar teribil cand vad ca nu ii pot alina in niciun fel durerea...