Pentru dureri de cap ameteli cu caderi? acum 7 ani mama mea a facut 2 atacuri cerebrale?

Accidentul vascular cerebral Insuficienta cerebrovasculara Prevenirea bolilor cardiovasculare Antecedente familiale de boli cerebro-vasculare Tulburari vasculare cerebrale Reducerea riscului cardiovascular Afectiuni si tulburari cardiovasculare Anomalii congenitale pe creier
+5
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1516164274 cu 3 ani in urma.

acum 7 ani mama mea a facut 2 atacuri cerebrale a urmat fel si fel de trazamente i schimba medicamentele la 1 an de zile tot ameteste cade pe jos urmeaza tratament,Arlevert 2 pe zi piracetam 400 2 pe zi sinvacard 1 pe zi trombostop 5 zile cate una si 2 zile pauza atacand de 8mg o jumatate seara contriloc de 20 dimineatza mai da dimineatza cu spray inhalant ventolin si symbricort de 320 ameteli este mereu o doare capu medicul neurolog a zis sai dau nurofen quarelin dumneavoastra ce spuneti ce as putea sai dau de ameteli

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Accidentul-vascular-cerebral/reabilitarea-post-accident-vascular-cerebral_335

Psih. Stefania Budacu

acum 3 ani

Buna ziua, mama dvs are nevoie nu de neurolog, ci de cardiolog. Este foarte posibil sa fi facut AVC-ul din cauze cardiologice.
Toate cele bune!