Pacientul in stare de coma

Accidentul vascular cerebral

Postata de stefana123 cu 10 ani in urma.

Fratele meu a suferit un accident de masina in urma caruia a fost operat pe creier pt extragerea unu hematom... Acum este in stare de coma indusa. Accidentul a avut loc in Franta si este internat la Spitalul Universitar din Clermont Ferrand. Mama si sora sunt cu el si mi.au spus ca "au vorbit cu el" si ca ii curg lacrimi, ca a deschis gura si ca "se misca". Medicii au spus ca viata lui nu mai este in pericol si ca urmarile se vor vedea dupa ce il vor trezi. Accidentul a avut loc duminca13 oct spre luni la ora 2 . Diagnosticul este politraumatism cranio- cerebral sever. Din cate stim si am dedus ar fi intrat pe contrasens si s.a ciocnit cu un camion de mare tonaj... Masina avea volan pe dreapta.... El nu are nici o zgarietura deci traumatismul s.a produs in urma zdruncinarii foarte puternice. Va rog sa imi explicati de ce ii curg lacrimi....? Aude ce vorbesc mama si sora mea? E bine daca plange? M.am documentat pe internet dar as vrea mai multe pareri! Va multumesc!

Raspunsuri (3)

cumpara-i remediul asta

acum 10 ani

mergi la o farmacie homeopata (in frante toate au) si cumpara-i Arnica CH9. Dizolva 1-2 granule intr-un pahar cu apa si da-oi sa bea de 3-4 ori pe zi. Remediul asta dizolva cheagurile, elimina hematoamenele, si poate ajuta enorm la refacere. Orice medic homeopat la care ai merge ar da acest remediu.
Un tub costa numai 3-4 euro dar este incomensurabil ca efect.

stefana123

acum 10 ani

Multumesc mult de sfat dar momentan asteptam sa vedem cum evolueaza.

Cornel

acum 10 ani

Cum e evolueaza pana in prezent?