Nu stiu ce sa fac ! Mi-am pierdut cunostinta

Accidentul vascular cerebral

Postata de geanina19 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Sambata am patit urmatorul lucru:
Am urcat un deal destul de abrupt , am mers prin umbra NU am fost expusa la soare problema aparut cand am ajuns am cules lemne , m-am obosit un pic. Dupa toate acestea mi-am pierdut cunostinta nu pot delimita in timp doar atat ca la un moment dat l-am auzit pe sotul meu ca ma striga.La toate acestea mai am la un picior un vas de sange spart.
Ce este de facut?

Raspunsuri (3)

fre34

acum 12 ani

Mergi la medic! Sanatate!

Mihaela22120678

acum 12 ani

Consult la neurologie, computer tomograf cranio-cerebral (CT) si electroencefalograma (EEG).

desidratare

acum 12 ani

daca nu bei apa sau nu mananci corpul tau reactioneaza negativ
daca vrei sa fi sigura consulta un neurolog
dor pot fi multe alte lucruri cat despre picior sar putea sa fie doua evenimente fara corelatie te-ai fi putut lovi in cadere