nu pot sa misc mana dreapta

Accidentul vascular cerebral

Postata de andreea888 cu 11 ani in urma.

buna ziua, tatal meu nu isi poate misca mana dreapta, o simte dar nu poate face nimic cu ea din cauza durerii de cca o saptamana, el sustine ca la tras curentul, ce poate fi??va rog mult ajutati-ma cu un raspuns!

Raspunsuri (2)

Dr.Naturopat

acum 11 ani

Puteti sa imi scrieti la adresa de mail [email protected] problema dumneavoastra, impreuna cu varsta ,si alte simptome ale dansului.

Elf

acum 11 ani

Da, curentul poate cauza aceasta incapacitate.
Este nevoie de masaj si miscare pasiva a miinii in limitele suportabilitatii; adica sa se ajute singur cu mina stinga pentru a misca mina dreapta, sau sa il ajute altcineva.
Sunt bune unguentele antireumatice, nu se fac bai fierbinti in aceasta perioada si desigur se evita curentul, iar pentru a nu simti durerea sa bea dimineata si seara cite un pahar de apa cu sucul de la o jumatate de lamiie.