neurologie

Accidentul vascular cerebral

Postata de gigiborteanu cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Am si eu o ibtrebare la dumneavoastra si daca ma puteti ajuta.In luna ianuarie am avut urm.diagnostic:AVC acut ischemic vertrebro bazilar, hemipareza dreapta ataxica.BIC,fibrilatie atriala parosisti
ca,pe biletul de iesire din spital scrie ca starea a fost ameliorata.In rezent ma simt foarte bine si as vrea sa stiu daca pot sa conduc,si de unde pot lua o adeverinta care sa ateste aceasta si mentionez ca am fost profesionist timp de 31 de ani.Va multumesc.Borteanu Gheorghe.

Raspunsuri (1)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna seara,

Este necesar sa mergeti la medicul neurolog curant sa vedeti ce recomandare va face si apoi medicul si psihologul de medicina muncii. Este foarte important sa va testati periodic pentru a nu va pune din nou sanatatea in pericol si implicit pe a celor din jur.