Lovitura la cap fara pierderea starii de constiinta?

Accidentul vascular cerebral

Postata de Utilizator11528150743 cu 5 ani in urma.

Buna ziua ! Am primit o lovitura foarte puternica in cap langa tampla acum 9 luni.nu am lesinat , am fost ametita si am avut dureri de cap 3zile dupa care m.am simtit aproape normal doar ca sunt cam in ceata de atunci., iar acum dupa 9 luni am dureri de cap suportabile .dar am ameteli si stari de voma , nu tot timpul si cateodata mi se furnica partea aia unde a fost lovitura si simt niste zvacnituri .se poate intampla ceva dupa atata timp de la lovitura?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hipertensiunea-arteriala--HTA-/simptomele-leziunilor-cerebrale_8993

Utilizator11528150743

acum 5 ani

Am fost la un consult neurologic acum 2luni, unde mo s.a spus ca totul e ok si ca nu e cazul sa fac ct sau rmn.credeti ca ar trebui sa mai merg la un consult?