La ce sa ma astept ?

Accidentul vascular cerebral

Postata de RODY B cu 13 ani in urma.

Am 49 ani si am suferit al doilea accident cerebral , vertebro bazilar, ischemic, tranzitoriu in decurs de 6 luni.Am diabet- glicemie -125, dislipidemie : colesterol 280, trigliceride -187, tgo-tgp 44.Am incontinuare ameteli si dezechilibru la mers. Urmez tratamentul cu Betaserc de 24- 2 pe zi. La ce sa ma astept ?

Raspunsuri (9)

adriana

acum 13 ani

Mai bine preventia decat sa astepti sa se intample ceva,Doamne fereste!,incearca produsul revolutionar argiplus http://www.arginina.ro/10-motive-pentru-care-dr-peter-atherton-recomanda-argi/.Sanatate iti dorim!!!

argiplus

acum 13 ani

da, am citit despre argiplus si il consum permanent.

Iuli

acum 13 ani

Haha! Ce reclama pe fata!

argiplus

acum 13 ani

lasa ca nici cu tine nu mi-e rusine...

Iuli

acum 13 ani

Adica? Eu la ce fac reclama? Chiar sunt curioasa! :)

argiplus

acum 13 ani

tocmai asta e! Nu faci reclama! Sau faci anti! dar lasa, e un forum, scrie cine ce vrea!

Iuli

acum 13 ani

Doamna, ce greutate aveti? Care este stilul dumneavoastra de viata? Sunteti sub supraveghere medicala? Urmati un tratament? Poate anumite clarificari ne-ar ajuta sa va raspundem mai clar.

RODY B

acum 13 ani

Am 90 kg.am si hipotiroidism. Nu mananc gras ( carne de porc de 2 ori pe an ).Poate mananc ceva mai multa paine decat ar trebui si masa principala e la ora 16.30. In schimb am o gramada de necazuri. Nu e usor sa triesti din 700 Ron 2 pers. ( baiatul e la facultate )
Vizazi de tratament : siofor, lipamtil supra, accupro 10mg. indapamid. omacor , bisotens, eutirox si betaserc

Iuli

acum 13 ani

Ok. Nu stiu ce inaltime aveti, dar slabiti 20-25 de kg macar si veti vedea ca mare parte din problemele de sanatatate vor disparea, va veti simti mult mai bine si nici nu veti mai lua atatea medicamente (implicit nu veti mai da bani pe atatea medicamente). Eu stiu ce va spun!!!!!