gura amortita ?

Accidentul vascular cerebral

Postata de Florina Roxana cu 14 ani in urma.

Tatal meu in varsta de 81 ani ,a suferit in urma cu 3 zile un AVC si este in prezent internat . Nu poate misca gura ,de fapt nu poate inghiti nimic decat foarte putin lichid dat cu o seringa,As vrea sa -mi raspundeti daca puteti , care este cauza si daca se poate recupere din acest stadiu. Va multumesc !

Raspunsuri (1)

IonVasile

acum 14 ani

Medicii ce ti-au spus? Posibil sa fi facut o pareza, drept consecinta a accidentului vascular... Doar medicii iti pot spune daca se poate recupera sau nu, in functie de gravitatea parezei. Varsta inaintata s-ar putea sa faca situatia un mai dificila.