examen tomograf

Accidentul vascular cerebral

Postata de costel_musat007 cu 9 ani in urma.

Este posibil ca urmare a unui examen tomograf sa primesti doar o foaie de observatie ? Examenul , a avut loc la Spitalul judetean Arges rezultatul a fost dat in cinci minute dar fara un cliseu sau un CD .

Raspunsuri (1)

costel_musat007

acum 9 ani

La spitalul judetean Pitesti este posibil am solicitat informatii si am aflat ca rezultatul in caz de urgenta se da in max 4 ore insotit de foaie de observatie si un cliseu sau un CD dupa caz . La pitesti se da doar o foaie de observatie si asta foarte repede in 5 minute este un record multumim medicilor argeseni in special DL. Doctor GORLAN VALENTIN . Bineinteles pacientul a fost trimis acasa cu mentiunea : MAI ARE DE TRAIT MAXIM DOUA ORE !