Este bine sa se administreze Celebrolyzin la batrani?

Accidentul vascular cerebral

Postata de Adrian D. cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Bunica mea in varsta de 79 de ani si a facut accident vascular ischemic cerebral in luna martie. A fost internata in spital si i s-a administrat manitol timp de 10 zile. Mentionez ca in urma analizelor s-a constatat un nivel ridicat al colesterolului. Dupa externare i s-au prescris urmatoarele medicamente : Bilobil intens(120mg), Pramistar si Aspecter. A avut tensiunea oscilanta (14-22). In urma accidentului are pierderi de memorie, vorbeste mai greu, nu are echilibru in mers, urineaza necontrolat si este constipata.
Intrebare : Este in regula administrarea de celebrolyzin? pentru cat timp si cam in ce cantitate? Se mai pot administra si alte medicamente care sa o ajute sau ceva mai eficient?

Multumesc,
Adrian.

Raspunsuri (1)

miki

acum 12 ani

da