e poasibil sa fie accident vascular ?

Accidentul vascular cerebral

Postata de Elisa85 cu 11 ani in urma.

Am 72 de ani,fac tratament ptr.tensiune de mult timp,si de 2 saptamani,am observat ca atunci cand vorbesc ma incurc in cuvinte,nu reusesc sa vorbesc ,corect.o perioda am avut o tuse puternica,nu am fost la medic,m-am tratat acasa,cu ceaiuri,imi trecea dupa un timp aprea iarasi aceasta tuse.Ma intreb aceasta problema de vorbire sa fie de la tuse,s-au e un accident vascular ? Va multumesc .

Raspunsuri (3)

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Buna ziua,

Cel mai bine este sa mergeti la medicul de familie si sa ii explicati simptomele pe care le aveti. In functie de constatarile sale va va trimite sau nu spre un medic neurolog.

Costin

acum 11 ani

mergi la doctor (fuga ).

elena

acum 11 ani

Mergeti urgent la neurolog, poate fi un mic accident vascular care v-a afectat centrul citirii si trebie tratament de urgenta. Mama a avut ceva similar acum cativa ani si tot asa ni s-a spus si noua atunci, desi altfel se simtea bine. Cam intr-un an a recuperat aproape integral. Sanatate!