Dureri de masele pe partea paralizata?

Accidentul vascular cerebral

Postata de MembruMobileApp1510344438 cu 6 ani in urma.

Mama mea in varsta de 80 ani a avut al doilea atac cerebral si de o luna si jumatate este paralizata pe partea dreapta. In aceasta perioada se vaita atat cat poate de durere de masea pe partea dreapta sus. Cu mersul la dentist este imposibil sau la radiografie. Ce sa facem? Poate fi de la pareza? Deoarece si mana si piciorul paralizat o doare. Astept cu interes sfaturile voastre

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna seara. Da, pot fi dureri datorate parezei, asta in cazul in care nu exista un motiv obiectiv de durere, local. Poate convingeti un medic stomatolog sa accepte sa faca o vizita la domiciliu. Daca doriti sa mai vorbim, ma puteti contacta la numarul de telefon specificat aici.
Sanatate!