De ce îmi amorțește capul?

Accidentul vascular cerebral Afectiuni neurologice Ametelile si vertijul

Postata de Utilizator11574788254 cu 4 ani in urma.

Buna seara!Am si eu o problema de cateva zile simt ca o parte in spatele capului este amortita si e mai calda asa parca e infundat parca nu simt ca nu circula sângele .Cand stau seara cu capul pe perna simt ca amorteste mai tare iar cand ma intorc pe partea cealalta e mult mai bine pentru un moment după nu pot sta nici pe cealaltă parte.
Ce ar putea fi?Capul nu ma doare, dar senzatia asta de amorteala permanenta imi da stari de ingrijorare.Va rog sa-mi raspundeti daca e ceva grav. Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/cand-este-momentul-sa-mergeti-la-un-medic-neurologi_14923