cum se desfasoara o operatie de cavernom hemimezencefalic si la ce spital sunt cele mai bune condit?

Accidentul vascular cerebral Anomalii congenitale pe creier Afectiuni si tulburari cardiovasculare Reducerea riscului cardiovascular Tulburari vasculare cerebrale Antecedente familiale de boli cerebro-vasculare Prevenirea bolilor cardiovasculare Insuficienta cerebrovasculara
+5
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1514442323 cu 6 ani in urma.

Recent am fost diagnosticata cu cavernom hemimezecefalic cu dim de 1/1.4 cm pe partea dreapta si ar trebui sa ma duc sa ma operez dar nu stiu daca la Iasi au aparatura destul de buna la Sp. de Neurochirurgie - la prof Poeata sau ar trebui sa merg in alta parte?Multumesc

Raspunsuri (3)

MembruMobileApp1516533590

acum 6 ani

Bună ziua, as vrea sa iau legatura cu dvs, ați făcut operația, mătușa mea are cavernom mezancefalic drept de 14mm, tot la Poeata a fost, dar nu știu ce sa facem. Îmi puteți scrie pe iulya_b@ adresa_web_filtrata ? Va mulțumesc

Cristian Jitariu

acum 5 ani

Buna,
Eu am fost operat de curant intr-o clinica in Torino de un cavernom situat in trunchiul cerebral, cu mare succes. Daca mai este de interes va rog sa-ma contacta-ti pe adresa cristian.jitariu@ adresa_web_filtrata

CRISTIANA

acum 2 ani

Buna ziua !
Si eu am fost diagnosticata cu acelasi lucru dar mi s-a spus ca in romania nu am reusita.
Dumneavostra cum ati procedat ?