Ce se intampla cu organismul meu?

Accidentul vascular cerebral

Postata de Adelina Adina cu 8 ani in urma.

Buna ziua, de cateva zile au reaparut aceste simptome.jDurere de cap se repeta la 2 zile, durere puternica in ceafa si in anumite parti ale capului, durere pe partea stanga a corpului, mana este usor tremuranda dar nu foarte vizibil,piciorul este slabit, cu intepaturi si furnicaturi si nu foarte stabil la mers insa nu este inca vizibil ca mersul este aiurea...Respir foarte greu, uneori senzatie de sufocare, durere in abdomenul superior, durere toracica, intepaturi in inima ( senzatie de apasare la inima) si am observat ca durerea se muta si in partea dreapta sus..Urinare frecventa,durere abdominala foarte puternica.In urma cu 2 an iam facut RMN mi-a iesit o sinuzaita, l-am repetat la 6 lunipt ca durerea de cap era prea puternica si mi-a iesit leziune demielinizanta temporar dreapta.Am fost la Spiutalul Militar si la Obregia si mi s0a zis ca nu este nimic, dar exista un punct pe partea dreapta a creierului...mi s-a zis "toata lumea are asa ceva"...Acum simt cum organele cedeaza, ma simt slabita, greturi , durere de cap extrem de puternica, dificultate la respiratie, durere cardiaca (pietroi pe inima simt) totul ,repet, e pe partea stanga !!!Sunt disperata , nu stiu unde s ama mai duc si ce sa fac, practic simt cum imi cedeaza organismul...sa imi astept moartea?? Am 28 de ani si vreau sa lupt pentru viata mea, dar nimeni nu imi spune exact ce se intampla?Ce trebuie s afac? Doctorul neurolog m-a trimis la cardiolog, am fost si la plamani sa-mi fac radiografie( a iesit buna, mi-a zis totusi ca e un usor astm , inceput de astm dar am fost a 2 a oara mi-a zis ca nu e astm) ...C e pot sa mai fac?? Ce poate fi? Imi e teama de infarct sau atac cerebral...Partea stanga imi este foarte slabita...Va rog mult, sa ma lamuriti pt ca simt ca MA STING...

Raspunsuri (6)

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Buna ziua! Repeta RMN-ul, undeva unde e un aparat de 3 tesla. De asemeni, analize (la Fundeni la Hematologie) vizand coagularea (Proteina C, S, Proteina Globala C si AntitrombinaIII). Sanatate!

Adelina Adina

acum 8 ani

Multumesc.Am facut analize acum o luna si imi iese mereu deficienta de vitamina C

Adelina Adina

acum 8 ani

Deficienta de vitamina C si calciu

Adelina Adina

acum 8 ani

Mentionez ca imi apar foarte usor vanatai, am pielea mult deschisa la culoare si ma invinetesc usor, imi apar imedoat vanatai urate la cea mai mica lovitura

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Eu am spus ceva, tu imi raspunzi "pe langa". Nu este vorba despre vitamina C - o iei de la farmacie, ci despre niste analize de sange mai de finete.

Adelina Adina

acum 8 ani

Ok, multumesc, am inteles,am sa fac acele analize