Ce sanse mai sunt???

Accidentul vascular cerebral

Postata de OviC cu 13 ani in urma.

Buna ziua, ma numesc Cigan Ovidiu.Am si eu o mama care a facut AVC si este sub tratament de recuperare?? intr-un azil de batrani din Carei, jud Satu-Mare!A fost rau la inceput, a luat mult cerebrolysin perfuzie iar doctorii nu i-au dat nici o sansa! Acum dupa 3 ani si ceva aproape ca merge singura, este constienta, dar nu poate sa vorbeasca!O mai duc cate 3 saptamani la centrul de recuperare din Zalau insa nu prea vad nici o imbunatatire...Nu mai stiu la cine sa apelez unde sa ma duc!As vrea sa stiu daca exista vreo clinica mai de doamne ajuta in tara asta unde as putea s-o internez dupa post AVC si cam cat ar costa toata treaba??
Va multumesc anticipat, Cigan Ovidiu.

Raspunsuri (4)

IONELA

acum 13 ani

si eu sunt in aceeiasi situatie, dupa 2 ani de la primul avc pe partea dreapta acum a facut altul pe stanga, nu exista recuperare totala mi-au spus de la spitalul din Oradea ca numai ingrijire mai putem face pt ea si are 100 kg, este un chin intoarce-ma ridica-ma suntem terminati cu totul simt ca cedez psihic, din cauza boli este labila plange din orice, acum reincepem tratamentul cu anafranil pt ca daca o mai vad plangand inebunesc. mult succes si multa sanatate

corina sarbu

acum 13 ani

Am citit mesajul tau si inteleg perfect ce simti. Mama mea a suferit un avc in luna mai 2010, are 81 ani si lucrurile stau din ce in ce mai rau. Nu stiu ce sa mai fac. As vrea sa mai discut cu tine si cu altii care se confrunta cu aceeasi problema, poate ne mai ajutam cu sfaturi utile. Adresa mea de mail : [email protected]

Lili

acum 13 ani

Buna ziua dl Cigan. Vă înţeleg suferinţa pt că şi eu am trecut prin acv-ul tatălui meu. Acum îl ajut cu produse naturiste care nu-i dau efecte secundare. Vi le recomand şi dumneavoastră: http://www.produse-naturiste-calivita.ro//afectiuni.php?ShowPage=4&Items=4
Acum tatăl meu este bine, chiar foarte bine. Sper să vă ajute să vă îmbunătăţiţi starea mame dumneavoastră.

ady

acum 11 ani

DUMNEZEU ESTE SINGURA SPEANTA ,restul sunt fleacuri