Ce pot face în cazul diagnosticării cu un csvernom frontal drept de 5 mm?

Accidentul vascular cerebral

Postata de Tanta Dodi cu un an in urma.

Am fost diagnosticata acum trei luni cu cavernom dreapta de 5 mm, în urma unei crize în care mi am pierdut cunoștință, am avut scăpări de urina și scaun. Medicii din Galați mi au zis ca este inoperabil acest cavernom. Eu nu ma simt asa bine am amețeli, scap lucruri din mana, mai cad foarte rar. Vreau sa știu unde sa ma adresez pentru o consultație amănunțită și diagnostic cât mai exact, adică dacă este sau nu operabil?

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Buna ziua! Va recomand, in Bucuresti, pe medicul neurochirurg Sergiu Stoica!!
Sanatate!