Ce poate fi?Raspuns urgent va rog

Accidentul vascular cerebral

Postata de carmen009 cu 12 ani in urma.

Buna ziua..am nevoie de o parere va rog..aseara,in timp ce stateam la Pc,culcata,intr-o parte,am simtit o durere spontana la nivelul gatului,la muschi,si parca simt si obrazul f putin amortit,acum ma doare muschii gatului si simt urechea mai sensibila..sunt destul de speriata..ce poate fi??S-a intamplat ceva la creier???Multumesc

Raspunsuri (3)

Kinetoterapeut Delia Petre

acum 12 ani

cel mai probabil ati facut un torticolis, dar va sfatuiesc sa va adresati unui cabinet neurologic pentru a inlatura orice alta suspiciune, durerea nu este grava , ci tulburarea de sensibilitate

carmen009

acum 12 ani

Multumesc pt raspuns..am fost la medic nu e nimic cerebral,am facut si radiografie cervicala,este in regula,o sa iau antiinflamatoare..

Kinetoterapeut Delia Petre

acum 12 ani

ma bucur din suflet ca am reusit sa te ajut, 90% stiam ca e de la cervicala, dar nu se pot da consultatii la internet, daca era asa nu mai era nevoie de medici.....