Cavernom în trunchiul cerebral?

Accidentul vascular cerebral

Postata de MembruMobileApp1519543029 cu 6 ani in urma.

Bună ziua, mama mea a fost diagnosticată cu un cavernom în trunchiul cerebral,are vârstă de 53 de ani iar pana în acest moment nu a avut nici o problema datorita acestei afecțiuni, medinul mi-a spus ca este genetic și îl are din naștere, acum acest cavernom a sangeratrat afectandu-i un mușchi al ochiului stang și auzul. As vrea sa știu dacă este cineva care s-a operat cu succes de aceasta afecțiune sau dacă se poate trai fără operație doar cu tratament și monitorizare RMN a acestui cavernom și care sunt riscurile? Va mulțumesc anticipat

Raspunsuri (3)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna seara! Pentru un sfat autorizat, cautati-l pe chirurgul Sergiu Stoica din Bucuresti! La cabinetul dumnealui puteti trimite CD_ul si veti primi raspuns.
Sanatate!

Cristian Jitariu

acum 5 ani

Buna,
Eu am fost operat de curant intr-o clinica in Torino de un cavernom situat in trunchiul cerebral, cu mare succes. Daca mai este de interes va rog sa-ma contacta-ti pe adresa cristian.jitariu@ adresa_web_filtrata

Costin.Barbu

acum 2 ani

Este de interes. adresa de email este filtrata. As dori sa putem lua legatura. Multumesc