cavernom de trunchi cerebral

Accidentul vascular cerebral

Postata de ionut red cu 11 ani in urma.

Buna,tatal meu a fost diagnosticat cu cavernom de trunchi cerebral,a facut hemoragie la cap din cauza faptului ca i sa spart o vena la cap,nu i sa mai dat nici o sansa sa mai supravietuiasca deoarece a intrat in moarte cerebrala,a fost in coma 2 saptamani,din fericire a ajuns la operatie si a trecut cu bine peste,acum e acasa.Vine un terapeut la el sa faca exercitii,am sa il duc si la un centru de recuperare,sta putin in picioare se misca dar ameteste repede si oboseste are inima slabita,nici nu vede prea bine....de recunoscut ma recunoaste,dar problema este ca delireaza foarte mult,ce ar trebui sa fac pentru al ajuta psihic sa isi revina,sa vorbeasca normal sa nu mai delireze sa nu mai aibe halucinatii?Unde ar trebui sa il duc sau cum as putea sa il ajut sa isi revina?Sau se poate sa ramana asa sa nu isi mai revina niciodata psihic?Are 44 de ani.De 2 saptamani a iesit din spital.Multumesc frumos.

Raspunsuri (3)

eva40

acum 11 ani

Tatal tau inca este tanar si se poate ajuta,dar cat mai repede.E foarte bine ce faci pt el,are zile,deci,astept sa ma suni

Utilizator11541630183

acum 5 ani

Buna ziua. Va rog din suflet sa îmi spuneți unde a fost operat tatăl dvs. Tata trece printr o situație asemănătoare si vrem cu orice preț sa il.ajutam. Mulțumesc! Elena Juravle 0724 425 831

Ioana M

acum un an

Bună! Ce mai face tatăl tău, cum de simte?