AVC

Accidentul vascular cerebral

Postata de Stefan333 cu 7 ani in urma.

mama mea a avut un avc acum un an , si ieri s-a trezit si nu a putut vedea cu ambii ochi pentru 30 secunde , amorteala tot corpul ,ameteala si vedea in ceata
dupa 10 minute si-a revenit
astept raspuns
multumesc

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 7 ani

Buna ziua, Stefan333! Mama dvs asuferit un AIT (accident ischemic transzitoriu). Va recomand sa o duceti de urgenta la spital, sa se faca RMN si sa se instituie tratamentul necesar. De asemeni, trebuie facute analize de coagulare (nu doar INR!), ci si Proteina C, S, Antitrombina III, Proteina Globala C. Grabiti-va, sa nu repete AVC-UL!
Daca mai aveti intrebari, ma puteti contacta la adresa de mail [email protected]
Sanatate si toate cele bune!