AVC

Accidentul vascular cerebral

Postata de NACU LAURENTIU cu 10 ani in urma.

ITI POTI REVENII DUPA CE AI SUFERIT UN AVC PE PARTE STANGA?

Raspunsuri (3)

Psih. Stefania Budacu

acum 10 ani

Recuperarea dupa un accident vascular cerebral depinde de tipul accidentului (ischemic sau hemoragic, marimea si profunzimea aceatuia, varsta pacientului, materialul biologic -starea creierului-, si trebuie avut in vedere si rolul deosebit de important pe care il au familia si prietenii in sustinerea pacientului.
Totodata, sunt avc-uri hemoragice care, fiind mai mici, dau mai multe sanse de reusita pacientului decat un avc ischemic intins si profund.
Oricum, implicarea, dorinta si increderea pacientului in reusita sunt cele care decid sansele.

Maria

acum 10 ani

//sfatulmedicului.ro/Terapii-complementare/terapia-cu-oxigen-hiperbaric-sau-oxigenoterapia-hiperbara_7578

Terapia cu oxygen hyperbaric este foarte des recomandata in SUA.

Eu cunosc un caz in Romania, acesta terapie a fost aplicata la 7 ani de la producerea AVC si a avut rezultate foarte bune, recuperarea a fost de aprox. 99%.

GuestUser

acum 8 ani

Neurovert 1capsula/zi. de la sun wave Pharma