avc

Accidentul vascular cerebral

Postata de dodi1212 cu 10 ani in urma.

BUNA ZIUA
MAMA MEA DE 61 DE ANI A FACUT ACUM 7 ZILE UN AVC . CAND AM DUS-O LA SPITAL MISCA MANA SI PICIORUL STANG DUPA CARE IN ZILELE URMATOARE NU LE-A MAI PUTUT MISCA. ESTE INCA INTERNATA IN SPITAL LA BACAU FACE TRATAMENT DAR NU SE VAD AMELIORARI.MEDICUL CARE O INGRIJESTE SPUNE CA VA RECUPERA DAR AU FOST AFECTATI CENTRII MOTORII SI VA RAMANE CU SECHELE . MI-A MAI SPUS MEDICUL CA AVC-UL NU E MARE DAR E PROFUND .
CE MA SFATUITI?
1 SA O TRANSFERAM LA UN SPITAL MAI MARE DIN TARA?
2 SA FACEM MAI MULTA CHINETOTERAPIE ZILNIC?
3SA CONSULTAM SI ALT SPECIALIST? VA MULTUMESC ,LAURA FABIAN

Raspunsuri (2)

Arnica, remediu homeopatic

acum 10 ani

Problema cea mai mare la avc sunt cheagurile de sange care afecteaza creierul ulterior.
Ele nu pot fi eliminate decat cu remedii homeopate. Arnica CH15 este acel remediu primar care dizolva si elimina cheagurile in mod natural astfel incat daunele sa fie minime. Da-i sa suga de 2-3 ori pe zi cate o singura granula sau ii dai cate o lingurita din apa in care ai dizolvat 1-2 granule (cantitatea la o doza nu are nici o importanta. Fa asta vreo 10-15 zile si asa o poti ajuta cel mai mult. Remediul costa 6 lei la farmacii care au remedii homeopate.

Utilizator11579111589

acum 4 ani

Accidentul este ischemic sau hemoragic? Si urmariti daca totusi a primit tratamentul.
Una scriu in fisa si alta administreaza pacientului...sau administreaza inainte de ora vizitei.