avc

Accidentul vascular cerebral

Postata de daniela carmen66181 cu 13 ani in urma.

Care sunt sansele de recuperare a unui pacient cu avc hemorigic, cu pareza pe partea stanga, in varsta de 75 de ani?

Raspunsuri (10)

Iuli

acum 12 ani

Sanse exista, dar este greu de spus cat de mari. Acestea sunt diferite de la pacient la pacient.

daniela carmen66181

acum 12 ani

Buna Iuli, multumesc de raspuns, nu am scris in intrebare ca el a fost constient, din prima zi, nu a intrat in coma, a inghitit lichide din prima zi, a vorbit tot timpul chiar daca mai greu. Crezi ca ar fi niste semne bune? Multumesc din nou!

Iuli

acum 12 ani

Sigur ca da, inseamna ca nu a fist un AVC extrem de grav. Insa totusi este greu de pronosticat care sunt sansele sa redevina omul dinainte. Urmati tratamentul medicak sinrecuoerarea si sa speram ca va recupera cat mai mult daca nu chiar complet.

daniela carmen66181

acum 12 ani

Multumesc din suflet, Iuli, pentru mine conteaza f mult ca el sa se recupereze, deoarece o mai am si pe mama cu dementa senila f avansata, la ea am bineinteles asistent personal. Multumesc mult!

Fieraru Sorin

acum 12 ani

Contactati-ma pe e-mail la [email protected]
Sunt medic neurolog si va voi raspunde mai clar ,la intrebarile dvs.,si cred ca am daca acceptati si o solutie pentru boala mamei dvs.

Ioan Dumitrescu

acum 12 ani

Sanse ?
90 zile .
9 serii de acupunctura - 10 zile pe luna + kinetoterapie si tratament homeopatic + fitoterapic .

claudia

acum 12 ani

buna ziua /in urma cu 2 ani am avut un avc ischemic sylvian stg predominant branhia,de atunci iau urmatoarele medicamente plavix 75 mg crestor 10 mg sermion30 mg gabagamma de 100 mg si la 3 luni injectii cerebrolysin 10 fiole as dori sa intreb daca este normal sa am o apasare dupa ceafa nedureroasa si dimineata sa ma trezesc cu greutate in cap trecatoare multumesc mult

CLAUDIA

acum 12 ani

PE ACEST FORUM NU CRED CA POATE CINEVA SA IMI RASPUNDA LA INTREBAREA CARE AM PUS-O CU TREI ZILE IN URMA ERA FOARTE IMPORTANT PT MINE

daniela carmen66181

acum 12 ani

Dr. Fieraru [email protected]. Trimiteti e-mail si va raspunde sunt seriosi. I-am contactat anul trecut, dar din pacate pt tatal meu a fots prea tarziu.
Multa sanatate

CLAUDIA

acum 12 ani

NU STIU CUM SA IAU LEGATURA CU DOMNUL DOCTOR FIERARU SORIN