AVC

Accidentul vascular cerebral

Postata de Ovidias cu 13 ani in urma.

Buna ziua,am 28 ani sunt din Timisoara si am avut in luna martie 2011 3 AVC,am 3 cheaguri de sange pe creier,puteti sa-mi spuneti daca pot sa ma integrez la o pensie de handicap,plus de asta am si o hernie de disc dubla,astept un mail cu raspunsul d-voastra pe adresa de mail:[email protected],va multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

Buna ziua,

La aceasta intrebare va poate raspunde medicul dumneavoastra de familie, analizand toate detaliile si dandu-va o trimitere catre un medic de medicina muncii

Va urez o zi buna

mia87

acum 13 ani

Da, puteti sa beneficiati de pensie de handicap. Cunosc un apropiat de-al meu care a suferit un a accident vascular cerebral dar unul usor, si beneficiaza de pensie de handicap de gradul III, in sensul ca si-a pierdut doar jumatate din capacitatea de munca.