AVC

Accidentul vascular cerebral

Postata de Katjia cu 13 ani in urma.

Buna ziua,

Matusa mea a avut in urma cu 8 luni un accident vascular cerebral.In urma acestui incident a ramas cu o pareza pe partea dreapta. In luna ianuarie a acestui an a suferit o operatie de implant al unui stend, dar i s-a recomandat ca imediat dupa accidentul vascular pe care l-a avut sa nu faca niciun fel de recuperari. Acum insa, dupa ce a avut loc implantul, ce recuperari ii puteti recomanda? Dansa poate merge,dar piciorul il misca mai greu si mana o doare mai tare. Medicul cardiolog i-a precizat ca nu are voie sa faca niciun fel de bai calde.
Va multumesc! Astept raspunsul dumneavoastra.

Raspunsuri (1)

adriana

acum 13 ani

in urma unor discutii cu niste foarte buni prieteni am aflat de arginina,este un produs care ti-l recomand cu drag,da rezultate foarte bune http://www.arginina.ro/10-motive-pentru-care-dr-peter-atherton-recomanda-argi/.