Avc ischemic ?

Accidentul vascular cerebral

Postata de Utilizator11599285967 cu 3 ani in urma.

Bună, soțul meu 44 ani a făcut un avc ischemic în parte sylvian dreapta cu hemipareza partea stânga 6.08.2020 de la externare a rămas cu amețeli câteodată mai mari și alteori mai mici, mai are cineva asa ceva o sa își revină din amețelile astea? Sau trebuie sa ne întoarcem la doctor? Va mulțumesc pt răspunsuri și va doresc numai sănătate

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Accidentul-vascular-cerebral/accidentul-vascular-cerebral-avc_314