AVC ISCHEMIC

Accidentul vascular cerebral

Postata de marta75 cu 14 ani in urma.

Va multumesc mult pt raspuns.Nu vreau sa stresez pe nimeni(am citit despre cazuri mult mai grave dar mi-e frica ca sit mamei mele se va agrava)dar am impresia ca trat nu-i prieste deloc. La inceput mana,piciorul Ii amorteau 10-15 min dar ac zice ca are mana amortita tot timpul si dimineata cand s-a trezit si-a simtit si gura amortita.Cand a iesit din spital nu mai avea nimic dar la 3 zile a inceput din nou.Ne gandim sa ne ducem din nou cu ea la spital....e posibil sa fi facut un alt accident..? Va rog mult sa ne mai dati un sfat...

Raspunsuri (1)

dr.dragan

acum 14 ani

posibil sa fie vorba despre un accident ischemic tranzitor. in cele 3 zile de spitalizare au fost facute toate investigatiile?
mama dvs urmeaza un tratament? daca nu, reveniti.