AVC hemoragic

Accidentul vascular cerebral

Postata de oana1979 cu 13 ani in urma.

Buna seara,
Un coleg de serviciu (50 ani) a suferit un AVC si e in coma de 3 zile. Diagnosticul este AVC hemoragic, hematon intraparentinanos, inundatie ventriculara. Medicii nu i-au dat nici o sansa, dar el lupta de 3 zile si nu vrem sa renuntam sa speram ca va fi salvat. Va rog sa-mi recomandati spitale consacrate din europa de neurochirurgie care ar putea incerca o operatie care sa-l salveze. Daca exista o sansa cat de mica, merita sa o incercam. Timpul e foarte pretios pentru el asa ca m-ar ajuta un rasuns rapid. Va multumesc!

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

OANA1979

acum 13 ani

Multumesc mult pentru raspuns. Din pacate pentru colegul nostru este prea tarziu. Poate raspunsul Dumneavoastra va folosi altor oameni care se confrunta cu aceasta problema.

cris

acum 13 ani

Buna seara! Va rog din suflet sa ma ajutati! Am o cunostinta f apropiata care are hematom cerebral emisfera dreapta, inundatie ventriculara, cu extragerea chirurgicala a hematomului, coma profunda grad 3. Se afla in aceasta situatie de 24 ore. Doctorii nu se pot pronunta, prognosticul e rezervat....Va rog din suflet, orice informatie e de folos si incercam orice. Daca ne puteti ajuta lasati un mesaj pe adresa: [email protected].