avc cerebral

Accidentul vascular cerebral

Postata de andreeactinalex cu 8 ani in urma.

as dori sa imi raspundeti si mie la o intrebare si sa mi spuneti daca exista sanse de recuperare. sunt f speriata. o sa va scriu concluzia de pe rmn : AVC mixt intins cortico-subcortical fronto-parieto-temporal dr ( ischemic ce asociaza sangerare subbacuta subarahnoidiana in stadiul de methemoglobina); sinuzita maxilara bilateral. mentionez ca este tanar si are 25 de ani

Raspunsuri (1)

Diana Gheorghicescu Afaziolog

acum 7 ani

Buna seara,
Sunt logoped, lucrez cu persoane care in urma unor AVC, uri au ramas cu probleme de limbaj, afazie, am avut cazuri in care persoana s-a recuperat in 6 luni, in proportie de 70%, desigur in functie de rapiditatea cu care se intervine in recuperare.
Daca va pot fi de folos, ma puteti contacta pe numarul acesta de telefon