Avc/ce putem face?

Accidentul vascular cerebral

Postata de Utilizator11591224064 cu 3 ani in urma.

tatal meu a ajuns acum 2 zile in spital cu avc. A fost gasit in pat cu ochii intredeschisi dupa ceva timp de sora lui( noi suntem plecati in strainatate) noi fiind ingrijorati ca nu raspunde la telefon . Nu stim exact cat a stat inconstient in casa , estimez pana la 24h.
Acum este in coma de 2 zile si doctorii spun ca este inoperabil.
In prima zi a miscat putin mana la auzul medicilor
Lua anticoagulante prin prescriptie de la medici.
Ma gandesc sa plec spre romania dar carantina fiind obligatorie ma pune intr o situatie super aiurea... nu stiu ce sa fac

Niste pareri de la medici daca se poate ar ajuta foarte mult. Multumesc

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 3 ani

Buna ziua, cel mai bine ar fi sa vorbiti cu medicii care se ocupa de el!
Ganduri bune!