Anevrismul cerebral

Accidentul vascular cerebral Aortografia Angiografia prin rezonanta magnetica

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Buna ziua. Pe 16 aprilie 2007 mi s-a rupt un anevrism(silviana dreapta). Acesta a fost clipat de o echipa de medici din Spitalul Bagdasar Buc.Dupaoperatie, m-am simtit extraordinar. De cateva luni am "gat de lup" si unumar blocat.Dupa 3 sesiuni de recuperare, nimic. Aceste probleme sunt reumatologice, sau neurologice?

Raspunsuri (10)

liliana423

acum 15 ani

si eu am avut un anevrism artera silviana stinga!la 32 de ani!!!!!!!

smili68

acum 12 ani

si eu am avut un anevrism de artera silviana stanga!si tot la 32 de ani!!!!!!!!!

adrian552

acum 15 ani

A fost operat? Ce urmari a avut?

liliana423

acum 15 ani

da,am fost operat la sp de urgenta floreasca.imediat dupa operatie nu puteam sa vb,sa ma misc,iar ochiul sting era inchis!Acum sunt ok!usoara hemiplegie pe partea dreapta!si cel mai important,vb ca-n tinerete!nu ca as fi batran acum!am numai 40 de ani!

Deianira

acum 13 ani

Buna,
Si eu am avut un anevrism cerebral rupt, pe partea dreapta. S-a intamplat in decembrie. M-au dus de urgenta la Bucuresti, la Bagdasar. M-a operat doctorul Dima, un super om. Doctorul Dima e primul care a facut embolizari la noi in tara.Operatia s-a facut prin embolizare. Totul a fost un succes. Ma simt foarte bine. Am facut deja controlul de 6 luni cu angiografia de rigoare.Am 38 ani. Multa sanatate tuturor!

mihai

acum 12 ani

imi puteti spune cat a costata embolizarea si cat de amrea a fost anevrismul?

matache nicoleta

acum 11 ani

si eu am suferit un anevrism la 36 ani ,au trecut 6 ani si am ramas cu pareza pe dreapa, imi doresc sa vorbesc cu cineva care a suferit de acesta boala.

Ioana

acum 11 ani

Buna tuturor
si eu am suferit un anevrism de artera comunicanta posterioara stanga operat la 29 de ani;au trecut aproape 2 ani.
Sanatate multa!!!

Alex

acum 7 ani

Ioana, cum ai fost dupa operatie? Ai fost nervoasa, ai mai avut dureri?
Te intreb asta pentru ca trec prin asta cu sotul meu (27ani)

Iti multumesc

simona

acum 11 ani

anevrism rupt de artera comunicanta posterioasa dreapta in iulie 2011,m-am operat la spitalul universitar bucuresti,embolizare,dr Dorobat (mii de multumiri) .nu am nici un deficit decat o emotivitate exagerata,,,,
M-am dus la servici dupa 9 luniaveam 42 de ani cind s-a intamplat