amorteala

Accidentul vascular cerebral

Postata de DAN 1956 cu 12 ani in urma.

de ieri dimineata m-am trezit cu amorteala in mina dreaptade la palma la cot,peste zi a fost mai sp***a dar noaptea s-a intensificat,,astazi parca mai slab si mina stinga. Sa fie le la lucrat cu lopata de zapada ? Am avut un infarct si am montate doua stenturi acum 8 ani.

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa mergeti la un medic neurolog, poate fi vorba de o compresie a nervului median la nivelul incheieturii mainii (neuropatie) , eventual sa efectuati o electromiograma (depisteaza tulburariled e conducere senzitiva si motorie prin nervii membrului superior). tratamentul consta in purtarea unei orteze de incheietura mainii, tratament antialgic in dozele indicate de medic

eva40

acum 12 ani

trebuie sa evitati efortul fizic.Tineti-va ficatul mereu curat astfel nu se mai depune colesterolul pe vasele de sange.
eu as zice
Liver aid 3/zi
Rhodiolin 3x1/zi si resveratrol 2/zi

rodica

acum 12 ani

socrul meu are 72 ani si a fost axfixiat cu gaze in anul 2001, bea numai vin se imbata zilnic. Oare sa nu i se intample nimic?Cica mai ea si medicamente