Amorteala palmei drepte

Accidentul vascular cerebral

Postata de maradu cu 11 ani in urma.

De ce ma trezesc cu membrul superior drept amortit?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Amorteala apara in urma compresiei unui filet nervos, in cazul de fata, aceasta compresie poate fi la nivel cervical sau la nivelul umarului ( in special daca dormiti cu mana ridicata desupra capului). Daca persista senzatia de amorteala sau daca aceasta se accentueaza si devine constanta este recomandat sa efectuati o electromiograma si consult neurologic ( sau reumatologic).

maradu

acum 11 ani

Multumesc!

eva40

acum 11 ani

parerea mea este ca ar trebui sa folositi un antiinflamator natural,White Willow se numeste 3x2 se ia si este eficient in nevralgii
Farcas Eva
Terapeut naturist,nutritionist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com
www.***.ro