Ameliorare

Accidentul vascular cerebral

Postata de costi55 cu 11 ani in urma.

Buna ziua si La multi ani!
Am o cunostinta in varsta de 60 ani care, in urma cu 5 ani, a suferit un avc.
In urma acestui avc a ramas cu o pareza pe partea dreapta, se misca destul de greoi ajutat de un baston. Are momente cand se simte mai bine si momente cand intra in panica pentru ca simte furnicaturi si intepaturi si pe partea sanatoasa. In tot acest timp, de la accident incoace, nu s-a simtit nici o ameliorare.
Intrebarea este daca are sanse de ameliorare in conditiile in care urmeaza un tratament medicamentos si de gimnastica de recuperare inclusiv masaj.
Multumesc.

Raspunsuri (2)

Naturopat Claudia

acum 11 ani

Buna seara. Are sanse de ameliorare si chiar eu am ajutat persoane cu AVC sa se recupereze total, dar asta in perioada imediata de dupa atac (in primele 6 luni). Se recupereaza cu siguranta destul de mult (nu pot sa ma exprim daca nu stiu mai multe detalii despre ea). Trebuie ajutata si la fluidizarea sangelui si ajutata si la stimularea sistemului nervos. E bine ce face dar nu e suficient. Daca va pot ajuta cu ceva imi puteti scrie personal pe adresa de e-mail [email protected] sau suna la tel 0747603579.

Marius

acum 11 ani

Va recomand dispozitivul medical de fizioterapie, de recuperare medicala, pentru o utilizare acasa, MAS special multi + , Producatorul este din Austria, iar in Romania il gasiti pe www.multiclar.ro