Accidentul vascular cerebral (AVC)

Accidentul vascular cerebral

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

sfaturile sunt foarte bune,dar ce se intampla atunci cand nu s/a descop-erit accidentul din timp si pacientul nu este cooperant. Ce sanse de recuperare are. Medicamentele administrate sunt > cerebrolizyn,lucetam si cavinton/ perfuzie.

Raspunsuri (1)

Nicoleta Lupu

acum 14 ani

In urma cu 3 saptamani tatal meu a avut un accident vascular ischemic,acum se simte mai bine dar as dori sa stiu daca se poate repeta acest accident si ce trebuie facut in situatia asta.I-a fost recomandata sa faca ecografia doppler.Multumesc!