accident vasculat ischemic 88 ani

Accidentul vascular cerebral

Postata de anabera cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Bunicul meu in varsta de 88 de ani a suferit, sambata dimineata un accident vascular ischemic, este in spital de sambata. Medicii sunt rezervati, ne-au spus ca primele zile sunt importante si vitale, insa el este o persoana extrem de activa si puternica, accidentul vascular intervenind dupa un drum pe bicicleta, insa pe fondul unei fibrilatii netratate. Stiu ca sunt putine informatii dar care credeti ca sunt sansele de a supravietui si cum putem noi, ca familie sa il ajutam, in afara de insuflarea continuua a increderii ca va fi bine? Multumesc

Raspunsuri (1)

Naturopat Claudia

acum 10 ani

Pe langa tratamentul prescris de medic puteti sa il ajutati dandu-i paducel care il ajuta la sange si la vasele de sange. In procesul de recuperare, v-as recomanda sa nu lipseasca presopunctura la talpi si la palme. In cazul in care vreti sa discutam mai detaliat imi puteti scrie pe adresa de e-mail [email protected].