Accident vascular,refuza tratamentul.

Accidentul vascular cerebral

Postata de elena736152519 cu 14 ani in urma.

Am si eu o rugaminte sa-mi raspunda cineva.Tatal meu in virsta de 73 ani a suferit un accident vasccular acum 5ani,din fericire nu i-a plesnit vasul de singe ci s-a blocat undeva,nu si-a pierdut cunostinta dar partea dreapta nu si-o mai simtea si gura i s-a strimbat.am aj in scurt timp la spital,i s-a administrat medicamente,multumesc lui dumnezeu intr-un an si ceva si-a revenit,mentionez ca tatal meu are coxatroza la ambele picioare si este in cirjii de 20 de ani,acum se deplaseaza foarte greu,dar refuza sa mai i-a medicamente.Cu greu il fac sa mai i-a din cind in cind sermion si bilobil cite 10 zile,asta odata la 1luna.imi este teama ca el nici nu circula din cauza picioarelor,de mincat maninca ,bineinteles regim.intrebarea mea este acest sermion tr sa-l i-a mereu s-au e bine si macar 10 zile pe luna.Este foarte greu de deplasat si refuza sa mearga la medic.Ce ma sfatuiti?Va multumesc din suflet.

Raspunsuri (2)

Dr. Ovidiu Vilceanu

acum 14 ani

Raspuns la 0770502456 dimineata. Insistati

cristi102093

acum 14 ani

ce fel de alimente trebuie sa consume un bolnav de accident vascular cerebral ischemic??????? ......bolnavul este inca in spital si este pus pe perfuzii