Accident vascular cerebral?

Accidentul vascular cerebral

Postata de Utilizator11591277426 cu 3 ani in urma.

Buna ziua ma numesc Pana ioana am pe Tata care a făcut un accident răsculat cerebral a merge 10 pasi dupa nu mai poate sa miste piciorul stins am început injecție cu Celabrinus 1 fiole la două zile cum se recupereaza vă rog .

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 3 ani

Buna ziua!
Nimeni nu poate sti cum se va recupera un pacient dupa un AVC, mai ales fara sa vada acel pacient!! Daca injectiile sunt Cerebrolysin, atunci ele trebuiesc facute in fiecare zi, 10 zile in fiecare luna timp de 3 luni, o fiola de 10 ml.
Inteleg ca are deficit motor, deci trebuie sa lucreze cu un kinetoterapeut! SI, dupa ce pleaca terapeutul, sa lucreze si singur!
Atat se poate spune.
Ganduri bune!