A mai patit cineva?

Accidentul vascular cerebral

Postata de Utilizator11549640590 cu 5 ani in urma.

Bună ziua.
Sunt fata, am 20 de ani, si am o problema.. cu inima, care mi-a cam dat viața peste cap.
Nu mai pot comunica ca inainte..
Când apare durerea toracică, pe partea stângă, uneori simt ca si cum ar trece o raceala din cap până în picioare, uneori caldură..
Îmi vine sa cad jos din picioare, incep să am palpitatii, uneori să-mi bata inima prea încet, o mancarime insuportabilă interioară, si am o stare de nervi groaznică o data cu durerea, simt ca ma sufoc, nu pot respira nici pe nas, nici pe gură 😭 starile astea le am aproximativ 80% din zi.
Am fost la medicul de familie care mi-a prescris o reteta pe baza unui supliment alimentar, pentru accident vascular cerebral, calciu si magneziu
Si mi-a facut mai mult rău, amețeam foarte tare, nu mai puteam dormi..
Plus că mai am si o stare foarte tare de tristețe din motive necunoscute..
Vă rog ajutați-mă

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua! Va recomand sa mergeti la un cardiolog - medicul de familie e varza, nu exista supliment alimentar de calciu si magneziu pt AVC (e o p***ae!), iar pentru a va recomanda asa cev a trebuia intai sa faceti analize de dozare a Ca si Mg, precum si a vitaminei D3! Daca investigatiile prescrise de cardiolog vor iesi bine, va recomandpsihoterapie cognitiv-comportamentala - deoarece inseamna ca starea dvs este generata de lucruri ascunse in subconstient, care va deranjeaza. Dar intai trebuie eliminate celelalte variante.
Toate cele bune!