Durere frontala si presiune pe cap si ochi?

Accident vascular cerebral Afectiuni si tulburari cardiovasculare Boli inima Durere de cap
+1
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileAppmihai_m2008 cu 6 ani in urma.

Salut! De aproximativ 3 luni am dureri de cap in partea dreapta si cu ochiul drept.Simt o presiune in interiorul capului si am senzația ca mi se zguduie creierul. Daca ma aplec sau fac efort fizic aceasta presiune se amplifica si îmi apăsa foarte tare pe ochi. Totul a inceput după o răceală puternica tușeam foarte rău si au început sa apăra durerile de cap acum răceală mi-a trecut demul dar durerile de cap nu. Menționez ca mi-am făcut un CT si a iesit bine . Ma gândesc sa fac si un angio-cerebral sa nu fie din cauza circulației sângelui. Credeți ca ar putea fi o problema cardiologica atât timp cat simt ca mi se urca sângele la cap când ma aplec si de acolo sa fie si presiunea si durerea de cap!

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hipertensiunea-arteriala--HTA-/hipertensiunea-valori-crescute-ale-presiunii-arteriale_164#Simptome

Utilizator11527879206

acum 5 ani

Buna.am si eu aceleasi sintome.ai fosta medic sa iti ie ce ai patit?