tussin

Abuz de stupefiante

Postata de diana216 cu 13 ani in urma.

intoxicatia cu tussin la gravida luna 8

Raspunsuri (4)

folos

acum 13 ani

Exista un antidot homeopat general la intoxicatiile cu medicamente sintetice de aproape orice fel (insa nu la antibiotice). Este un remediu homeopat, se numeste Nux vomica CH15; se sug doua granule sub limba odata la 12 ore, in total de 2 ori. Si o doza ajunge in general. Remediul se gaseste la farmacii homeopate si costa 6 lei.

kasho1

acum 13 ani

Sunteti gravida in luna a 8-a, sfatul meu e sa NU LUATI toate tratamentele prescrise de cei precum "folos"="dr.ionescu", a caror calificare este incerta , ci sa consultati imediat medicul obstretician, este singurul in masura sa va spuna ce sa luati in timpul sarcinii

Iuli

acum 13 ani

total de acord cu Kasho!! NU LUATI NIMIC fara avizul medicului obstetrician!!!

kasho1

acum 13 ani

intrati pe

//sfatulmedicului.ro/medicamente/tussin-forte-comprimate_11063
sau dati pe google prospect Tussin, pt a vedea eventualele contraindicatii in ultimul trimestru de sarcina si tot pe prospect veti vedea antidotul la supradoza. Dar consultati medicul!