Tratament arketis pentru marijuana

Abuz de stupefiante

Postata de greuceanu99 cu 10 ani in urma.

Am fumat marijuana timp de 1 luna de zi non stop,dupa incetare am inceput sa am o stare de anxietate,de plutire si suparare si eu si familia am crezut ca este din cauza ca m-a parasit prietena si am fost la psihiatru si mi-a fost prescris arketis,dar am cautat pe internet simptomele sevrajului din cauza marijuanei si le experimentez pe toate.Parintilor mei nu le-am spus ca am fumat marijuana,intrebarea mea este : ar trebui sa mai continui cu pastilele arketis sau ar treubi sa renunt la ele?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 saptamani

Buna ziua,

Sfatul nostru este sa comunici cu medicul tau psihiatru despre folosirea de marijuana si simptomele pe care le-ai experimentat de la sevrajul acestei substante.

Informarea corecta a medicului tau este cruciala pentru stabilirea unui plan de tratament adecvat. Medicul tau poate decide daca este necesar sa continui cu pastilele Armetis sau daca planul de tratament ar trebui ajustat.

Dezintoxicarea de marijuana ar putea necesita, de asemenea, interventie specializata. In orice caz, nu este recomandat sa incetezi sau sa schimbi dozajul medicatiei prescrise fara acordul medicului tau.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/psihiatrie

Articol recomandat:
https://sfatulmedicului.ro/Abuz--dependenta--si-intoxicatii/consumul-de-marijuana-efecte-asupra-organismului-indicii-pentru-parinti_7426